Dodawanie pierwszego pola

06/24/2021

Aby rozpocząć monitorowanie gospodarstwa za pomocą danych satelitarnych, najpierw trzeba dodać do konta SatAgro przynajmniej jedno pole. Jeśli posiadasz elektroniczne obrysy swoich pól, przekaż nam je, a my dodamy je do Twojego konta. Aby to zrobić należy w zakładce Pola kliknąć zielony przycisk „Załaduj” (znajdujący się w lewym dolnym rogu zakładki), co spowoduje, że pojawi się okienko „Ładowanie plików”. Teraz pozostaje jedynie przeciągnąć pliki w odpowiednie miejsce (1) lub wybrać je z Twojego dysku, a następnie nacisnąć przycisk „Wyślij” (2). Jeśli masz jakieś uwagi do załączanych plików – możesz przekazać nam je uzupełniając przed wysłaniem pole „Twoja wiadomość” (3).

Jeśli nie posiadasz elektronicznych obrysów, możesz stworzyć je samodzielnie w serwisie. Dodanie pola do serwisu jest bardzo proste. Po zalogowaniu się na Twoje konto, z Pulpitu aplikacji wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj pole”  w panelu Podsumowanie:

Aby dodać Twoje pole wystarczy postępować według następujących wskazówek:

  1. Użyj ikonki  w prawym górnym rogu, aby wybrać mapę bazową. Wybierz Mapę Topograficzną w celu zlokalizowania Twojej okolicy. W następnych krokach podkład Satelitarny oraz Geoportal pozwolą Ci zidentyfikować i obrysować Twoje pole.
  2. Aby wyszukać swoją miejscowość po nazwie, naciśnij na ikonę lupki . Dodatkowo, jeżeli łączysz się z Internetem z miejsca w pobliżu Twoich pól, możesz nacisnąć  aby zbliżyć pogląd mapy do twojej lokalizacji.
  3. Użyj przyciski zoomu (lub scroll myszki), aby przybliżyć mapę do Twojego regionu. Dodatkowo, możesz przybliżyć mapę do wybranej strefy naciskając klawisz shift i rysując prostokąt, do którego chcesz zrobić przybliżenie.
  4. Kliknij przycisk  (pod przyciskami zoom), aby zacząć obrysowywać pole. Kolejne kliknięcia na zdjęciu Twojego pola wyznaczą jego linię graniczną. Obrys zamyka się poprzez kliknięcie ponownie w pierwszy punkt. W każdej chwili możesz zacząć od nowa naciskając klawisz Esc lub przycisk „Anuluj”.
  5. Aby włączyć widok pełnoekranowy naciśnij .
  6. Nadaj nazwę Twojemu polu oraz opcjonalnie dodaj krótki opis.
  7. Przed zakończeniem trzeba dodać przynajmniej obecną uprawę prowadzoną na dodawanej powierzchni. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk  po czym pojawi się okno, w którym można uzupełnić dane uprawy. Istnieje możliwość dodawania dowolnej ilości upraw oraz ich późniejszej edycji w aplikacji.
  8. Naciśnij przycisk „Utwórz” żeby zapisać Twoją powierzchnię. Wtedy system poprosi Cię o zatwierdzenie. Następnie otrzymasz email potwierdzający rozpoczęcie procedury przygotowania Twoich danych.