Fresh news from SatAgro

Blog SatAgro

15 lutego 2024

Nagranie z webinar – Jak zwiekszyć efektywność nawożenia azotem

Webinar - Jak zwiększyć efektywność nawożenia azotem

We wtorek 13 lutego przeprowadziliśmy kolejny webinar o rozwiązaniach które pozwolą Ci zoptymalizować koszty nawożenia azotowego. Podczas prezentacji, między innymi omówiliśmy w jaki sposób platforma SatAgro może Ci pomóc jeśli:  📊 Chcesz dostosować nawożenie do potrzeb poszczególnych części pól, ale nie wiesz jak przygotować mapy aplikacyjne, które Ci to umożliwią? ♻ Planujesz przystąpić do Ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”, ale nie wiesz jak opracować precyzyjny plan nawożenia?🚜 Szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci zoptymalizować koszty nawożenia azotowego? Pełne nagranie zdarzenia można obejrzeć poniżej:

3 listopada 2023

Rolnictwo 4.0 na piątkę

Doczekaliśmy się momentu, w którym administracja państwowa dofinansowuje indywidualne gospodarstwa w zakresie wdrażania takiego typu rolnictwa, jakiemu poświęciliśmy ostatnią dekadę naszego życia. Działanie ARiMR „Wsparcie inwestycji rolników w zakresie rolnictwa 4.0″, w ramach realizacji Krajowego Planu Odbudowy, to unikalna szansa na podwyższenie poziomu technologicznego gospodarstwa, a w konsekwencji zwiększenie jego rentowności. Z tej okazji postanowiliśmy podzielić się naszą wizją w zakresie podstaw rolnictwa 4.0, która odzwierciedla nasze wieloletnie doświadczenie we wsparciu setek gospodarstw w tym zakresie. Jest wiele technologii wpisujących się w rolnictwo 4.0. W szumie informacyjnym łatwo stracić z oczu podstawowe kierunki działania. W naszej opinii, w zakresie znakomitej większości…

4 lipca 2023

Zakończenie projektu GERHARA – innowacje w zrównoważonej gospodarce wodnej w Mozambiku

Mozambik jest uważany za jeden z krajów najbardziej narażonych na zmiany klimatu. Ekstremalne zjawiska, takie jak powodzie i długie okresy suszy, zagrażają bezpieczeństwu żywnościowemu i stabilności gospodarczej ludności, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Celem projektu GERHARA jest opracowanie innowacyjnych strategii skoncentrowanych na poprawie zarządzania zasobami wodnymi przez Administrações Regionais de Águas de Moçambique (ARA), a tym samym odporności na zmiany klimatu w Mozambiku. Jednym z kluczowych obszarów zainteresowania było rolnictwo, w którym przeprowadzono szereg działań mających na celu sprostanie wyzwaniom związanym z dostępem do wody i zarządzaniem zasobami wodnymi w kraju. Projekt GERHARA był prowadzony przez hiszpańską firmę iCarto i finansowany…

20 marca 2023

Plany nawożenia SatAgro są kompatybilne z zasadami ekoschematu i wymogami rolnictwa precyzyjnego

Od teraz optymalizacja nawożenia wchodzi na kolejny poziom racjonalności. Po pierwsze, precyzyjne zabiegi spinamy klamrą planu nawożenia. Po drugie, plany nawożenia uwzględniają zmienność plonu i, zasobności i dawek. Po trzecie, planując zabieg dostajesz feedback w jakim stopniu realizuje on plan. Po czwarte, plan jest kompatybilny z ekoschematem, wiec nie dość, że implementujesz zmienne dawkowanie to jeszcze masz z nawiązką pokryte koszty.   Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o zarządzanie składnikami odżywczymi to poszliśmy niestandardową drogą – od szczegółu do ogółu. Ten szczegół to pojedynczy zabieg precyzyjny. Poświęciliśmy dużo wysiłku aby użytkownicy mieli maksymalną kontrolę nad procesem reagowania na zmienność uprawy….

24 stycznia 2023

Płodozmian jako podstawowa technika w rolnictwie

Prawidłowy płodozmian jest jedną z najważniejszych podstawowych technik w rolnictwie. Polega na zaplanowaniu uprawy różnych rodzajów roślin na tej samej działce na przestrzeni kilku lub kilkunastu lat. Przeważnie głównym celem praktyki jest wzbogacenie bioróżnorodności gleby oraz wzrost plonowania roślin w odpowiednim zmianowaniu.