Rolnictwo 4.0

Sfinansuj abonament SatAgro w ramach programu „Rolnictwo 4.0”

15 listopada 2023 r. rusza nabór wniosków o udzielenie wsparcia na wdrożenie rozwiązań w zakresie rolnictwa 4.0, w tym na zakup oprogramowania, np. abonamentu SatAgro, a także maszyn i sprzętu.

Wsparcie dotyczy również wydatków już poniesionych (od 1 lutego 2020 r.). Oznacza to, że możesz ubiegać się także o refundację kosztów zakupionego w przeszłości abonamentu SatAgro!

„Rolnictwo 4.0” to unikalna szansa na podwyższenie poziomu technologicznego gospodarstwa, a w konsekwencji zwiększenie jego rentowności. Zespół SatAgro pomógł już setkom gospodarstw w zakresie implementacji innowacyjnego rolnictwa. Pozwól nam wesprzeć i Ciebie!

Co może zostać objęte wsparciem?

  • koszty zakupu systemów wspierania decyzji i zarządzania gospodarstwem, w tym abonamentu SatAgro;
  • koszty zakupu maszyn współpracujących z cyfrową infrastrukturą gospodarstwa;
  • koszty systemów ulepszających starsze rozwiązania (umożliwiających zastosowanie najnowszych technologii na starszych maszynach);
  • koszty zakupu czujników / sensorów (np. stacji pogodowej);
  • inne koszty związane z wdrożeniem rolnictwa 4.0., w tym opłaty za konsultacje czy doradztwo.

Ile wsparcia można uzyskać?

  • Do 200 000 zł! Wsparcie jest udzielane w formie refundacji kosztów, w wysokości:
  • do 80% – w przypadku gospodarstw ekologicznych i rolników urodzonych po 31 grudnia 1982 r.;
  • do 65% – w przypadku pozostałych wnioskodawców.
  • Co ważne, możesz ubiegać się o 50% zaliczki!

Jak uzyskać wsparcie?

O wsparcie może ubiegać się każda osoba fizyczna, która podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, lub której przyznano płatności bezpośrednie co najmniej w roku, w którym złożyła wniosek o przyznanie wsparcia, lub jest producentem rolnym.

Wnioski o udzielenie wsparcia należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Potrzebujesz pomocy przy napisaniu wniosku?

Nasz wieloletni partner AgroWe chętnie Ci w tym pomoże! Konsultacje i przygotowanie wniosku są bezpłatne, a jedyne koszty pojawią się, gdy Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Więcej informacji

Chcesz wiedzieć więcej o naszej wizji w zakresie podstaw rolnictwa 4.0, które mogą radykalnie zmienić opłacalność uprawy? – odwiedź nasz blog.

Więcej szczegółów o programie znajdziesz na oficjalnej stronie ARiMR.

Z pozdrowieniami,
Zespół SatAgro